MENU
Jesteś tutaj: BLOG Ozonowanie samochodu- czy to bezpieczne?

Ozonowanie samochodu- czy to bezpieczne?

#ozonowanie # ozonowanie samochodu # jak ozonowac samochod

01:14, dnia 26 styczeń 2021r.
Kategoria:BLOG
1830
4

Jak ozonować samochód? 

Ozonowanie to jeden z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych sposobów na neutralizację nieprzyjemnych zapachów, a także zwalczanie zarodników grzybów, pleśni, bakterii i wirusów. Ozonowanie samochodów to czynność, którą standardowo wykonuje się podczas regularnego przeglądu klimatyzacji. Można jednak znacznie częściej ozonować samochód, zdobywając pewność że jest on bezpieczny dla kierowcy i pasażerów. Regularne częste ozonowanie wnętrz aut wykonuje się np. w wypożyczalniach samochodów. Posiadając własny generator ozonu, ozonowanie można wykonywać w garażu lub na podjeździe, zawsze wtedy kiedy zajdzie ku temu potrzeba.

Ozonowanie samochodu jest prostsze niż myślisz:

1. Umieść ozonator w samochodzie – najlepszym miejscem jest przedni fotel pasażera lub podłoga za nim. W przypadku dużych generatorów ozonu, których nie da się umieścić wewnątrz samochodu, należy wprowadzić rurę urządzenia przez uchylone okno w drzwiach, a szczelinę uszczelnić – np. gąbką dociętą na wymiar.

2. Włączyć silnik samochodu

3. Włączyć wentylację samochodu na obieg zamknięty, maksymalną prędkość obrotów wentylatora i ustawić kratki w pozycji poziomej.

4. Temperatura powietrza z wentylacji powinna być ustawiona na minimum, czyli zimne.

5. Włączyć generator ozonu. W tym celu należy go podłączyć do zasilania, stosując np. przedłużacz. Wszystkie drzwi, okna i klapy bagażnika powinny być w samochodzie zamknięte, tak aby ozon nie wydostawał się na zewnątrz.

6. Ozonować samochód przez ok. 15 minut – przy czym czas ozonowania zależy w dużej mierze od wydajności i sprawności generatora, jak również wielkości kabiny samochodu. Im jest ona większa, tym ozonowanie będzie trwać dłużej.

7. Wyłączyć ozonator i samochód.

8. Uchylić okna lub drzwi i wietrzyć samochód. W ten sposób nadmiar ozonu w naturalny sposób zostanie zneutralizowany, a cały proces ozonowania zostanie poprawnie zakończony.

Punkt 8 przy całej procedurze ozonowania należy wykonać bardzo skrupulatnie, dokładnie wywietrzyć wnętrze, aby nie wdychać niepotrzebnie resztek ozonu. Przy poprawnym wykonaniu procesu ozonowania, nasza klimatyzacja z pewnością produkować będzie świeże, czyste powietrze, bez zbędnych zanieczyszczeń, a wnętrze samochodu odzyska swój pierwotny zapach. Ozon ma wszechstronne zastosowanie, a jego skutecznoś jest potwierdzona wieloma wynikami testów powietrza, po ich ozonowaniu. 

Komentarze

Dzięki za swietny artykuł !!! Ozonowanie przyniosło zamierzony efekt
Kupiłem sobie ozonator na allegro za 100zł, zroibłem cały ten proces ozonowania, opisany tutaj, i muszę przyznać że pozbyłem się skutecznie zapachu starości...
Świetnie wytłumaczony artykuł o ozonowaniu samochodu:) Jako kobieta poradziłam sobie bez problemu!
Ozonowanie samochodu poszlo sprawniej niż się mogło wydawać hehe, fajny artykuł

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*