MENU
Jesteś tutaj: BLOG Usuwanie naklejek z szyb samochodowych

Usuwanie naklejek z szyb samochodowych

#naklejki # jak zedrzec naklejki # usuwanie naklejek z szyby

16:36, dnia 12 styczeń 2020r.
Kategoria:BLOG
3197
3

Jak usunąć naklejkę z szyby auta ?

Kontrolna naklejka rejestracyjna powinna być umieszczona po wewnętrznej stronie przedniej szyby, w jej prawym dolnym rogu patrząc od środka samochodu. Naklejka ta wykonana jest ze specjalnej folii i nadrukowany zostaje na niej numer rejestracyjny samochodu. Jej posiadanie jest obowiązkowe dla każdego zarejestrowanego samochodu. Brak naklejki grozi wystawieniem mandatu. Również przyklejanie naklejki jest proste. Należy zdjąć z niej warstwę papieru ochronnego, odsłaniając przednią stronę - front, pokryty mocnym klejem. Tą stroną również przyklejamy etykietę od środka szyby. Jest to proste, szybkie i przyjemne, a jedyne o czym trzeba pamiętać, to dokładne umycie i odtłuszczenie szyby.

Odklejamy naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu

O ile samo przyklejenie naklejki rejestracyjnej nie sprawia trudności, o tyle jej usunięcie może być mozolne. Tym bardziej warto poznać sposoby, jak ułatwić sobie to zadanie.

Co będzie potrzebne do usunięcia naklejki?

  • opalarka lub suszarka,
  • szpachelka lub nożyk do tapet.

Przy pomocy opalarki podgrzewamy naklejkę. Robimy to z umiarem, aby rozgrzać klej i uczynić go bardziej elastycznym. Nie należy przesadzać z ogrzewaniem szyby, aby nie pękła. Kiedy naklejka jest już rozgrzana, sięgamy po szpachelkę lub nożyk czy żyletkę i delikatnie, cm po cm podważamy naklejkę, zdzierając resztki kleju pozostałe na szybie. Kiedy usuniemy już naklejki, pozostałości kleju można szybko zmyć czysta szmatką nasączoną rozpuszczalnikiem lub benzyną ekstrakcyjną.

Jak naklejać naklejkę, aby łatwiej się ją usuwało?

Już w momencie przyklejania naklejki na szybę, można wykonać jeden prosty zabieg, aby ułatwić sobie kiedyś jej odklejenie. Kiedy już usuniemy z naklejki warstwę papieru ochronnego, przyklejmy naklejkę do swojej koszulki lub spodni. Złapie ona drobny meszek tekstylny, osłabiając tym samym przyczepność kleju. Wówczas odklejenie naklejki z szyby będzie możliwe bez wcześniej opisanego zabiegu.


Komentarze

Sposob dziala:D odklejałem naklejkę z tyłu szyby po poprzednim wlascicielu, byla strasznie trudna do sciągnięcia, ale tym oto sposobem udało się, fajnie ze dziala on do wszelkiego rodzaju naklejek;p
Muszę przyznać że działa :) Szukałem już sposobów jak usunąć naklejkę z samochodu, tą procedurą usunąłem jakieś dziadostwo, super
Dzieki za pomoc, odklejanie naklejek poszlo blyskawicznie

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*